Witam. Mam pewne pytanie dotyczące ćwiczenia mięśni ud.
Na wstępie dodam, że ćwiczę w domu a chodzenie na siłownie odpada ponieważ mam 17 lat i nie mam na tyle kasy.
Jakie ćwiczenia wykonywać, jeżeli dotychczas w ogóle ich nie ćwiczyłem? Ćwiczę 2 miesiące, ale tylko partie od pasa w gorę. Dlatego muszę coś zacząć robić z nogami, bo po czasie zrobię się nie proporcjonalny, a nogi i tak od zawsze chude.
Myślałem o tradycyjnym przysiadzie ze sztangą na plecach/barkach ale z tym jest problem ponieważ ćwiczę sam (własny sprzęt w domowym zaciszu) i nie mam odpowiedniego sprzętu, aby ustawić sztangę w wysokiej pozycji odpowiedniej do jej uchwytu (chodź ze sprzętem by nie było problemu bo bym sobie sam dorobił), co za tym idzie, z tych dwóch powodów nie mogę wziąć dużego ciężaru. No chyba, że wystarczy 35kg :D bo takim ciężarem spokojnie mogę w tych warunkach ćwiczyć :D Może jakieś inne uchwyty? Może ma ktoś jakiś schemat jak zrobić urządzenie do ćwiczenia ud? (nie wiem jak sie nazywa... siada się na nie i prostuje nogi pod ciężarem, podobno też widać efekty). Doradźcie.

Teraz o sobie:

Wiek: 17 lat
Waga 79kg
Wzrost: 182cm
Staż: 2 miesiące (początkujący)

Nie wiem co jeszcze... podczas ćwiczenia na klatę (wyciskanie) podnoszę maksymalnie 75kg a w serii (podczas normalnych ćwiczeń) 50kg.

Z góry dzięki. Pozdrawiam.