Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: [art] Strach przed...wynikami ? [ilość powtórzeń]

Hybrid View

  1. #1
    Doradca Osiągnięcia:
    Weteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar niewula
    Dołączył
    19-01-09
    Postów
    1,998
    SOG
    409
    Otrzymał : 291 SOGi w 216 postach

    Domyślnie

    dokladnie , raczej wiekszosc osob o tym wie , ze jesli sie robi czwiczenie i koncy odpiero wtedy gdy juz mamy pelne portki kupy z wysliku to mowi : O KURWA , ale weszlo :P
    MASA , SIłA ,WYJEBANIE!!!
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych10000 punktów doświadczeniaWeteranTagger First Class
    Avatar D3
    Dołączył
    28-02-09
    Postów
    3,214
    SOG
    1,281
    Otrzymał : 453 SOGi w 339 postach

    Domyślnie

    fallen użył dużego skrótu myślowego, ale myślę, że po części zgodzi się z tym co napiszę. Duża ilość powtórzeń nie jest zła, ale no niestety... na większe ciężary trzeba będzie prędzej czy później wejść bo bez dużych ciężarów nie ma dużej masy, chociażby nie wiem ile ktoś machał 10kg hantlami na bica. Tekst tekst przypomina mi trochę filmiki treningowe Weider'a, gdzie na siłę próbuje się przekonać widza, że duże ciężary nie są wcale potrzebne, aby mieć dużą masę, a właśnie technika (i ten Yates machający na szrugsy sztangą 60kg albo widzę ziomka, który ma w łapie 20inches i macha ciężarkiem 12,5kg :P) Jestem raczej zwolennikiem teorii, że dobija się do pewnej liczby powtórzeń w danym ćwiczeniu samemu po czym następuje zwiększenie ciężaru. U mnie wyznacznikiem jest właśnie 6samodzielnych powtórzeń, a potem następuje zwiększenie ciężaru. W przypadku takich grup jak triceps biceps staram się, aby to było 8reps.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    Sosna już myślałem że bierzesz się za pisanie artów ale się zawiodłem na końcu czytania:(
    Moja uwaga jest taka:
    nikt sobie ot tak nie wymyślił ze na mase potrzebne sa duże ciężary jest to poparte wieloletnimi praktykami i badaniami,otó jesli chcemy aby mięsien rósł to niestety musimy go troszkę "podziurawić" wiadomo że podstawą treningu masowego jest wywołanie mikrourazów w mięśniach które regenerując się stają się coraz większe(za pomoca budujących je białek) więc powiedziano że optymalna liczbą (więc mniejwiecej ciężar temj liczbie powt odpowiadający) powt jest ok 12-18 przy trenigu masowym.chodzi o to że ten ciężar jest na tyle duży aby wywyołac wspomniane wczesniej urazy,teraz druga wazna sprawa a więc podział mięśni na wolno i szybkokurczliwe które różnią się strukturą jak i przeznaczeniem,wiemy ze szybkokurczliwe włókna takie jak dwugłowy łydki czy miesnie przedramion mogą wykonać dłuzsza prace niż np miesnie klatki piersiowej z racji tego że są wytrzymalze wiec do ich treningu musimy użyc takiego ciężaru aby dana liczbą powt wywołac mikrourazy.zazwyczaj robi się na początku klika ciężkich serii z dużymi ciężarami aby wywołać hipertofię mięśni a na koncu aby dostarczyc miesniom składników odzywczych robi się serię na małych ciężarach aby spompowac miesien i powiększyc obwód naczyń krwionośnych dostarczających tlen i pokarm.
    teraz o przerwach nie nalezy brac tego tak jedno stajnie małe przerwy sa nam potrzebne do budwania wytrzymałosci srednie do budowania masy a długie do budowania siły.jest zależne własnie od uzywanych cięzarów i rodzaju cwiczenia i wielkosci grupy miesniowej ale w to można było by się tak zagłębiac bez konca bo wiadomo ze kazdy organizm ludzki jest inny i kazdy inaczej reaguje na różne bodzce i potrzebuje innego treningu diety i przerw
    Sam mieszam treningi z dużymi ciezarami i małymi a wiekszą liczbą powt n łydki robie w seriach ok 100powt z obciążeniem plecy koncze na 14owt klatka nie przekracza 12 a brzuch intuicyjnie do palenia miesni to jest mój wyznacznik treningu:D
    No to na tyle z moich uwag:)

    All rights reserved hehe
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Doświadczony Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczeniaTagger Second Class
    Avatar szycha77
    Dołączył
    17-07-09
    Skąd
    stolica
    Postów
    874
    SOG
    54
    Otrzymał : 85 SOGi w 78 postach

    Domyślnie

    Bardzo ładnie przepisane:p Z tym, że częściowo zgadzam się jeżeli chodzi o łydki i przedramię. Piszesz , że koleś robi aż do bólu. No tak wszystko oka z tym, że mięśnie te należy atakować z różnych stron. Ćwiczę je z małą i dużą ilością powtórzeń. Przerwy od 20 do 60 sek. Serie łączone itd.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Bywalec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowanyTagger Second Class1000 punktów doświadczenia
    Avatar lachu
    Dołączył
    14-03-08
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    479
    SOG
    92
    Otrzymał : 24 SOGi w 21 postach

    Domyślnie

    ciekawy art:) zgodze sie z podpunktem dotyczacym plecków ja robie martwy 10x 180kg potem martwy z klocków tu dochodze do 220kg x 10
    a potem góre plecków katuje 20toma seriami po 15 w zwyż.
    paluch ???????????
    phia nie lubie cwaniaków
    i zakochanych w sobie
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •