Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: ZDROWA dieta z nastawieniem na zdrowa.

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger Second Class
    Avatar Żywiec Zdrój
    Dołączył
    27-08-11
    Postów
    1
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie ZDROWA dieta z nastawieniem na zdrowa.

    Witam. Szukałem w googlach hasła "zdrowa dieta", jednak w większości są to gotowce, do których wiele osób jest sceptycznie nastawiona.
    Chciałbym poprosić Państwa o pomoc. A mianowicie, chcę zacząć jeść zdrowo. Nie mam zamiaru się odchudzać, ponieważ nie cierpię na nadwagę ani nic w tym rodzaju. (180 cm/76 kg/20 lat)
    Dotychczas jadłem niezbyt zdrowo. Przeważnie na szybko, słodko i nierozmyślnie.
    Chciałbym poznać Państwa zdanie nt. zdrowej diety, czyli ile jeść, co jeść i jak jeść. Czego unikać itp. itd.
    Jest tu wiele osób, które się na tym znają, dlatego proszę o pomoc.

    Dziękuję i pozdrawiam.

    #edit


    Mam jeszcze jedno pytanie.
    Jako, że uczę się i pracuję, (pół na pół w tyg.) żeby mieć za co przeżyć, chciałbym dowiedzieć się czym zdrowym zastąpić słodką bułkę w szkole, jako śniadanie. :)
    Jakiś zdrowy chlebek + coś w środku.
    Ostatnio edytowane przez Żywiec Zdrój ; 27-08-11 o 03:18
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Początkujący Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaTagger Second ClassWeteran
    Avatar mifal
    Dołączył
    11-04-09
    Postów
    122
    SOG
    8
    Otrzymał : 3 SOGi w 3 postach

    Domyślnie

    wiele ciekawych rzeczy znajdziesz czytajac posty w tym dziale..i sam sobie ulozysz pasujaca dla ciebie diete..a slodka bulke zastapisz kanapka z chleba razowego (i tu moja uwaga nie daj sie nabrac na barwiony pszenny cheb:) z tunczykiem, albo chuda szynka drobiowa:)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Bywalec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaTagger First Class1 rok zarejestrowany
    Avatar kitamo
    Dołączył
    16-04-11
    Skąd
    Gdańsk
    Wiek
    43
    Postów
    466
    SOG
    17
    Otrzymał : 47 SOGi w 41 postach

    Domyślnie

    O taka w 100% zdrowa diete to jest niestety ciezko, bo brakuje w naszym otoczeniu produktow ktore mozna by uznac w 100% za zdrowe.
    Poza ty mnawet najzdrowsza dieta ( z zalozenia , biorac pod uwage produkty z ktorych sie sklada) moze byc niezdrowa jesli nie jest odpowiednio dopasowana do danego trybu zycia i danego organizmu.

    Jesli natomiast chcesz odzywiac sie jak najbardziej zdrowo i jest t odieta bez konkretnego ukierunkowania (tak jak piszesz nie masz nadwagi itp) to w sumie dla mnie najwazniejsze by bylo ograniczenie sie jak najbardzie do swiezych lokalnych produktow ktore mozna spotkac w zaleznosci od pory roku. U nas w Polsce od wiosny do jesieni mamy bardzo duzo sezonowych produktow ktore mozna by uznac za zdrowe i na nich opierac diete. Oczywiscie tyczy sie to produktow pochodzenia roslinnego. Co do miesa to ja osobiscie staram sie kupowac ze znanego zrodla, gdzie wiem ze nie jest ono czyms "doprawiane". Nie ma konkretnie jednego zdrowego typu miesa ktore nalezy spozywac. Kazde mieso, czy to wolowe, drobiowe, wieprzowe czy z krolika posiada wazne cechy dla prawidlowego rozwijania sie organizmu. Jesli chodzi o spozycie miesa warto by stosowac diete mieszana.
    Dodatkowo rezygnacja z polepszaczy typu cukier i sol jak najbardziej wskazana.
    Chyba to jest wlasnie wg mnie najzdrowsze podejscie do diety, jednak nie zawsze da sie do niego obecnie stosowac.


    jesl ichodzi o sniadanie w szkole, to o ile masz czas, mozesz w zamian za ta bulke przygotowac sobie np takie male buleczki lub placuszki otrębowe lub z płatkow ryzowych czy typowej owsianki. Smakuja bardzo dobrze i daja duzo energii na caly dzien w szkole. Jednak wymaga to juz wczesniejszego ich przygotowania.
    Chlebek razowy + dobry kawaleczek miesa polaczony z warzywem tez jest swietnym rozwiazaniem.
    Ostatnio edytowane przez kitamo ; 27-08-11 o 12:26
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •