Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Dieta na mase do korekty

  1. #1
    Początkujący Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar Maxi90
    Dołączył
    23-03-09
    Postów
    248
    SOG
    75
    Otrzymał : 16 SOGi w 14 postach

    Domyślnie Dieta na mase do korekty

    Witam!
    Dieta zostala ułozona przez DAMAGIRO za co wielkie DZIEKI i piwo sie nalezyi chcialbym w niej naniesc male poprawki..Otoz zostala ona skonstruowana do treningu o godzinie 18 ale chcialbym naniesc poprawki bo trenuje zazwyczaj ok godziny 15(mniej wiecej w tych granicach) i chcialbym wyjasnic pare kwestii zwiazanych z tym(bo nie okreslilem sie dokladnie przed ulozeniem jej)...mam taki maly problem tak samo:jestem studentem i jesli chodzi o taki dzien jak wtorek czy czwartek mam dosc dlugo zajecia i chcialbym zapytac ktore z tych rzeczy moglym w jakis sposob przyrzadzic w domu i zabrac ze soba lub ewentualnie czym to zastapic(bo nie ma nieraz czasu na pojscie do toalety a co dopiero zjedzeniu czegos nie mowiac juz o przyrzadzeniu tego)Prosiłbym o podanie jakichs produktow ktorymi moglbym to zastapic w te dni ktorych nie trzeba przyrzadzac(np jakis serek wiejski czy cos w tym stylu i w jakich ilosciach itp)Wiem ze troche problem stwarzam:(ale licze na wasza pomocA i jeszcze jedno:dostalem info ze jak bedzie mnie zalewac tluszczem to zebym ograniczyl wegle i tluszcze...W jaki sposob mam to zauwazyc?:Dmam sie wazyc czy poprostu przegladac sie lustrze codziennie?:D I mam w razie czego odejmowac 200kcal tygodniowo jak zacznie mnie zalewac wiec prosze was o podanie mi produktow ktore mialbym ograniczac?
    Wybaczcie za moje problemy ale naprawde nie mam pojecia co do zywienia itp i w ogole poraz pierwszy w zyciu zamierzam stosowac diete...
    Dziekuje za pomoc i za kazda wypowiedz(majaca jakies konkrety)beda oczywiscie sogi...

    I Śniadanie - 6.30 – 7.00

    Omlet z płatkami owsianymi
    Mąka pszenna typ 2000 – 60g
    Płatki owsiane – 50g
    Jaja kurze – 200g
    PAM – do smażenia

    Pomidor – 80g
    Sok z czarnej porzeczki – 150ml

    II Śniadanie - 10.00

    Chleb żytni pełnoziarnisty – 100g
    Szynka kanapkowa – 170g

    Sałatka:
    Kapusta pekińska – 40g
    Papryka czerwona – 40g
    Papryka zielona – 40g
    Ogórek – 40g
    Rzodkiewka – 40g
    Sałata – 40g
    Oliwa z oliwek – 10ml

    III Posiłek - 13.00

    Bułka grahamka – 150g
    Jaja gotowane na twardo – 150g

    Sałatka:
    Kapusta pekińska – 40g
    Papryka czerwona – 40g
    Papryka zielona – 40g
    Ogórek – 40g
    Rzodkiewka – 40g
    Sałata – 40g
    Oliwa z oliwek – 10ml

    IV Posiłek – przed treningiem - 16.30

    Makaron z pszenicy durum – 60g
    Mintaj świeży gotowany na parze – 150g

    Surówka z kiszonej kapusty
    Kapusta biała – 360g
    Marchew – 90g
    Cebula – 90g

    TRENING 18.00 – 19.15


    V Posiłek – od razu po treningu - 19.15
    Miód – 80g

    VI – 30 minut po treningu – 19.45
    Kasza jaglana – 80g
    Pierś z kurczaka bez skóry – 150g

    Surówka z kiszonej kapusty – taka sama porcja co w posiłku IV

    VII – Kolacja – 22.00 – 22.30
    Ser twarogowy chudy – 120g
    Mintaj świeży gotowany na parze – 100g
    Oliwa z oliwek – 10g

    I jakby byla mozliwosc to prosze o lekkie zmiany jesli chodzi o np ilosc posilkow badz rzeczy zawartych w nim(bo jak napisalem wczesniej jestem studentem i nie zawsze jest czas na zjedzenie,przyrzadzenie i kasa na zakupienie tego...)jesli nic sie nie da zrobic to wporzadku:) i tak bardzo duzo dla mnie zrobicie jesli odpowiecie na wczesniejsze pytania:):*:D
    Ostatnio edytowane przez Maxi90 ; 23-12-09 o 21:39
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Moderator #Dieta Doświadczony Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar Giro
    Dołączył
    28-09-08
    Postów
    1,262
    SOG
    275
    Otrzymał : 285 SOGi w 179 postach

    Domyślnie

    A więc:

    W takie dni jak wtorek czy czwartek, gdy masz długo zajęcia na uczelni proponuje dwa przepisy (podaje je bardzo często z tego względu, że dania te są tanie i pożywne):


    Kotlety ryżowe

    Ryż - 4 torebki
    Jaja surowe - 5 szt.
    Bułka tarta - ok 150 - 200g w celu sklejenia masy
    czosnek, cebula, vegeta, pieprz - do smaku.

    Gotujesz ryż zeby się rozgotował, poczekasz chwilke aż przestygnie. Łączysz wszystkie składnikim, formujesz kotlety, obtaczas w bułce i na patelnie.


    Pasta z soczewicy

    Soczewica 200g
    Jaja 3szt.
    Majonez 1 łyżka
    Oliwa 1 łyżka
    Słonecznik 2 łyżki
    Szczypiorek

    Gotowac soczewice prawie do miękkości (większość producentów zaleca ok 35 min, Ty gotuj ok 25-30). Odcedź, wsyp do miski. Na patelni upraż słonecznik, tak żeby nabrac ciemnego koloru (lekko podpalany), dodaj potem go do miski, dodaj jaja ugotowane wcześniej na twardo, majonez, oliwe. Wszystko zmiksuj blenderem, można przybrać szczypiorkiem.


    Możesz je przygotować dzień wcześniej, wieczorem. Całość powinna zająć Ci ok. 1godziny. Przepisy proste, łatwe do zrobienia.

    Jeśli znajdziesz czas aby jadać mniej więcej co 3 godziny to będzie ok. Jeśli np. między posiłkami będziesz miał większe przerwy, to proponuje wcinać jakiś ser twarogowy i do tego chleb pełnoziarnisty.

    Jeśli chodzi o zalewanie tłuszczem, Twoim wyznacznikiem powinno być lustro. Sam zauważysz jak tłuszcz zacznie zbierać Ci się w okolicy brzucha. Jeśli zacznie zalewać, musisz wtedy ograniczyć spożywanie węglowodanów, czyli: ryż, chleb, makaron, kasze itd. Z tym że musisz ograniczać węgle w posiłkach takich np. jak drugie śniadanie. Posiłek przed treningiem i po treningu zostają bez zmian.

    Napisz jeszcze ile jesteś w stanie jadać posiłków dziennie. I ewentualnie które produkty nie pasują w tej diecie.

    Pozdrawiam
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. Użytkownik Giro otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    Maxi90 (23-12-09)

  4. #3
    Początkujący Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar Maxi90
    Dołączył
    23-03-09
    Postów
    248
    SOG
    75
    Otrzymał : 16 SOGi w 14 postach

    Domyślnie

    Dzieki wielkie:)a czy te kotlety ryzowe i paste to mam jesc np caly dzien?:D w jakich ilosciach i odstepach od siebie?
    Posilkow moge zjadac 4-5,wydaje mi sie ze z 7 bym sobie nie poradzil:D a produkty to nie chodzi mi ze nie pasuja tylko czy np mozna zastapic mintaja w kolacyjce np tunczykiem z puszki lub jakas inna ryba z puchy?czy musza to byc swieze ryby i gotowane na parze?I chce tez wyjasnic pare pojec:Mąka pszenna typ 2000 i makaron z pszenicy durum?to sa jakiejs konkretnej firmy czy jak?bo niestety nie mam pojecia co to jest...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #4
    Moderator #Dieta Doświadczony Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar Giro
    Dołączył
    28-09-08
    Postów
    1,262
    SOG
    275
    Otrzymał : 285 SOGi w 179 postach

    Domyślnie

    Sorki ale oczy mi sie już zamykają, odpisze jutro. Pozdro :)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #5
    Początkujący Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar Maxi90
    Dołączył
    23-03-09
    Postów
    248
    SOG
    75
    Otrzymał : 16 SOGi w 14 postach

    Domyślnie

    Pomoze ktos?aha a co do pojec to juz mozna powiedziec ze wyjasnione mam:D Mamusia pomogla:D
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #6
    Moderator #Dieta Doświadczony Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar Giro
    Dołączył
    28-09-08
    Postów
    1,262
    SOG
    275
    Otrzymał : 285 SOGi w 179 postach

    Domyślnie

    Posiłki staraj się jeść co 3 godziny. Mintaja możesz zastąpić inną rybą, ale tuńczyk z puszki odpada, ponieważ zawiera rtęć. Jeśli mieszkasz w większym mieście, to nie powinieneś mieć problemów ze znalezieniem mąki typ 2000 i makaronu z pszenicy durum. Konkretnej firmy nie ma. Na opakowaniu powinno wszystko pisać
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. Użytkownik Giro otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    Maxi90 (27-12-09)

  9. #7
    Początkujący Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar Maxi90
    Dołączył
    23-03-09
    Postów
    248
    SOG
    75
    Otrzymał : 16 SOGi w 14 postach

    Domyślnie

    Co 3 godziny czyli tych kotletow i pasty mam sobie zrobic na tyle zeby tak jesc?i mam te kotlety jesc razem z ta pasta czy na zmiane: kotlet/y za 3 godziny pasta?i w jakich ilosciach bo nie wiem czy mam zjesc jednego kotleta i troche pasty i za 3 godziny to samo czy jest jakas okreslona liczba?Co do makaronu i maki to juz sie dowiedzialem i bede jutro szukal:D nie mieszkam w duzym miescie ale moze akurat znajde taka a jak nie to niedaleko mnie jest inne miasto gdzie jest hurtownia z roznymi artykulami tego typu...A to PAM nie wiedzialem co to jest ale widze ze to jakis olej czy cos w tym stylu?slyszalem ze dosc drogi...mozna go czyms zastapic?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #8
    Moderator #Dieta Doświadczony Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar Giro
    Dołączył
    28-09-08
    Postów
    1,262
    SOG
    275
    Otrzymał : 285 SOGi w 179 postach

    Domyślnie

    Pam jest beztłuszczowy, drogi ale wydajny. Zamiast stosowania go możesz smażyć na patelni teflonowej. Jeśli chodzi o te kotlety nie jestem w stanie CI powiedzieć ile dokładnie masz jadać w każdym posiłku. Trzeba to wyliczyć. Musze wiedzieć ile dokładnie bedziesz jadał posilków itd. Możesz jeść i kotlety i paste na jednym posiłku.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  11. Użytkownik Giro otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    Maxi90 (28-12-09)

  12. #9
    Początkujący Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar Maxi90
    Dołączył
    23-03-09
    Postów
    248
    SOG
    75
    Otrzymał : 16 SOGi w 14 postach

    Domyślnie

    No posilkow to bym jadal maxymalnie 5 bo wiecej chyba nie dam rady w te dni(wtorek,czwartek), bo w pozostale bede sie staral jesc wszystkie ktore podales mi wczesniej:)za tym PAM'em sie rozejrze dzisiaj u mnie w miescie jak nigdzie nie znajde to chyba go sobie zamowie bo troche poczytalem wczoraj o nim to sie wydaje git:)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •