Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Temat: tuńczyk

  1. #11
    Bywalec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowanyTagger Second Class1000 punktów doświadczenia
    Avatar Hulk
    Dołączył
    22-04-08
    Skąd
    Warszawa
    Wiek
    45
    Postów
    550
    SOG
    3
    Otrzymał : 33 SOGi w 33 postach

    Domyślnie

    mozna to tak ujac :) polecam tunczyka z patelni z warzywami - idealny na kolacyjke :)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. Użytkownik Hulk otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    terrorsiejem (16-05-08)

  3. #12
    Zbanowany Osiągnięcia:
    WeteranTagger Second Class1000 punktów doświadczenia
    Avatar Sosnalol1705
    Dołączył
    04-03-07
    Skąd
    czestochowa
    Postów
    306
    SOG
    47
    Otrzymał : 24 SOGi w 23 postach

    Domyślnie

    Witam a np 100 gram leszcza .płoci tez ma duzo białka tez mozna jesc w diecie??:> ile około ma taka ryba słodkowodna??
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #13
    Bywalec Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar pablo91prg
    Dołączył
    30-04-07
    Skąd
    PrG
    Wiek
    33
    Postów
    556
    SOG
    33
    Otrzymał : 57 SOGi w 57 postach

    Domyślnie

    a co? łowisz? :D
    [ miejsce na Twoją reklamę ]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #14
    Zbanowany Osiągnięcia:
    WeteranTagger Second Class1000 punktów doświadczenia
    Avatar Sosnalol1705
    Dołączył
    04-03-07
    Skąd
    czestochowa
    Postów
    306
    SOG
    47
    Otrzymał : 24 SOGi w 23 postach

    Domyślnie

    hehe czasami ale starszy jezdzc o weekend do opola na ryby i zawsze mam cała lodówke ryb hehe i rozdjae kazdemu to jak to z tymi tybami jest??
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #15
    Bywalec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowanyTagger Second Class1000 punktów doświadczenia
    Avatar Hulk
    Dołączył
    22-04-08
    Skąd
    Warszawa
    Wiek
    45
    Postów
    550
    SOG
    3
    Otrzymał : 33 SOGi w 33 postach

    Domyślnie

    oprocz tunczyka warto wlaczyc do diety (o ile oczywiscie finanse pozwola) sandacza lub okonia
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #16
    Amator Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar PuaPAj
    Dołączył
    25-03-07
    Skąd
    Olsztyn
    Wiek
    34
    Postów
    343
    SOG
    9
    Otrzymał : 23 SOGi w 22 postach

    Domyślnie

    Ja z ryb polecam pange- znam goscia ktory kiedy w Leclercu byla promocja na ta rybe zakupil jej bagatela 5 kilo jednorazowo;] Troche to bylo glupie bo dawal ja prawie do kazdego posilku. Ale jakos dal rade:D Tunczyk jest dobry wg mnie z tego wzgledu ze jest tani i kupuje sie go przewaznie w puszkach- wiec mozna go kupowac hurtem i przechowywac-do tego spora ilosc bialka czyni je porecznym tanim i stosunkowo szybkim zrodlem bialka
    Samodoskonalenie to mentalna masturbacja.... A samozniszczenie to wyzwolenie!
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #17
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczeniaTagger Second Class
    Avatar pimols
    Dołączył
    31-10-07
    Skąd
    Rybnik
    Wiek
    33
    Postów
    966
    SOG
    28
    Otrzymał : 89 SOGi w 84 postach

    Domyślnie

    w biedronce 2.70 ~ w sosie wlasnym 24g/100 bialka smak dobry wedlug mnie;d
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #18
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczeniaTagger Second Class
    Avatar Paluch
    Dołączył
    11-12-07
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    826
    SOG
    44
    Otrzymał : 56 SOGi w 46 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał PuaPAj Zobacz post
    Ja z ryb polecam pange- znam goscia ktory kiedy w Leclercu byla promocja na ta rybe zakupil jej bagatela 5 kilo jednorazowo;] Troche to bylo glupie bo dawal ja prawie do kazdego posilku. Ale jakos dal rade:D Tunczyk jest dobry wg mnie z tego wzgledu ze jest tani i kupuje sie go przewaznie w puszkach- wiec mozna go kupowac hurtem i przechowywac-do tego spora ilosc bialka czyni je porecznym tanim i stosunkowo szybkim zrodlem bialka
    panga jest w smaku ohydna, juz lepiej kupic mintaja (mimo, ze drozszy).
    Nie udzielam porad na gg!
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #19
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger Second Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Rynju
    Dołączył
    30-12-07
    Skąd
    PL
    Postów
    2,853
    SOG
    60
    Otrzymał : 764 SOGi w 403 postach

    Domyślnie

    panga jest bez smaku raczej wiec mi smakuje;)

    Panga
    Kilka razy znajomi pytali mnie czy wiem coś więcej o tej nowej rybie, która pojawiła się w naszych sklepach i restauracjach. Niestety oprócz zdawkowych informacji, nie miałam wiele do powiedzenia. Od wczoraj wiem trochę więcej. Dzięki francuskiemu kanałowi [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], który wyemitował poświęcony jej reportaż - Francuzi też zadają sobie pytanie co to za jedna. A może zwłaszcza Francuzi - oni są przecież przyzwyczajeni do tego, że wszystko ma swój rodowód i to rejestrowany skrupulatnie od wieków, a teraz potwierdzony przez UE.
    Tymczasem nikt w Europie nie widział nawet pangi w całości!



    We Francji kilogram przeciętnej ryby kosztuje 20 EUR. Panga jest o połowę tańsza. U nas panga jest po około 16 zł, a w Wietnamie po 1,5 EUR. Jeden z największych wietnamskich pośredników w handlu pangą zarabia miesięcznie 450 tys EUR. Tak, pół miliona euro co miesiąc.


    Panga, którą w coraz większych ilościach sprowadza się do Europy pochodzi z [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]a dokładnie z Mekongu. Jeśli żyje w stanie naturalnym, samice rok w rok płyną w górę rzeki, aby tam złożyć ikrę. Niestety, ta "góra rzeki" leży poza granicami Wietnamu, więc z ekonomicznego punktu widzenia, to dla Wietnamczyków cios. Dlatego zakładają masowo sztuczne hodowle - na mniejszą skalę (interesy rodzinne) lub na większą (hodowle i przetwórnie zatrudniają tysiące osób, a będą jeszcze większe). Aby zmusić ryby do rozmnażania w zamknięciu, samicom robi się zastrzyk hormonalny. Używa się do tego importowanych z Chin fiolek zawierających hormon pobierany z moczu kobiet w zaawansowanej ciąży - hormon, który u ludzi wyzwala akcję porodową. Umieszczone w niewielkich basenach pangi rosną w potwornym ścisku - wyglądało to tak, jakby w zamkniętych basenach było więcej ryb niż wody. Podobno żaden inny gatunek nie wytrzymałby takiej koncentracji.
    Aby w ciągu 6 miesięcy ryby zyskiwały 1,5 kg mięsa karmi się je specjalnymi granulkami - składa się na nie mączka rybna (importowana z Peru), witaminy, ekstrakt soi i manioku. Podrośnięte ryby łowi się ręcznie, przekłada do ażurowych koszy i na małych motorkach, jak tylko szybko się da, przewozi na stateczki ze zbiornikami wody, skąd ryby płyną, już nie o własnych siłach, do przetwórni. Dalej następuje standardowa droga - filetowanie, mrożenie, pakowanie, transport do Europy.


    Póki co, UE nie zakwestionowała metod hodowli. Szacuje się, że w przyszłym roku import pangi wzrośnie dwukrotnie. Naszym rodzimym rybom, takim jak np. dorsz, grozi wyginięcie (zostały przełowione, lub są łowione niewłaściwymi sieciami, które zgarniają też małe osobniki, a nie powinny), a więc ich ceny rosną. Już Wietnamczyków w tym głowa, abyśmy pangi mieli pod dostatkiem.


    PS. Wkrótce ukaże się moja książka o rybach i owocach morza. Napiszę, jak będę znała dokładną datę.


    poniedziałek, 30 października 2006, ola.lazar
    No pain, no gain!
    Ja pilnuję dyskoteki, nie zostawiam bez opieki ...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  11. Użytkownik Rynju otrzymał za ten post 2 SOGi(-ów) od użytkowników:

    PuaPAj (23-05-08), terrorsiejem (17-05-08)

  12. #20
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczeniaTagger Second Class
    Avatar Paluch
    Dołączył
    11-12-07
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    826
    SOG
    44
    Otrzymał : 56 SOGi w 46 postach

    Domyślnie

    No wlasnie, moze i tania, ale syfiasta.

    Osobiscie polecam ryby z rzeki, ploc, okon, szczupak, sum czy jakiekolwiek inne gatunki zyjace w polskich rzekach. Mozna je jesc codziennie - bardzo dobre zrodlo bialka i tluszczy.
    Kluczowa wada: osci i sposob przygotowania. Zeby byla smaczna trzeba uzyc czosnku, cytryny, roznych przypraw, zrobic panierke i usmazyc, a potem poczekac az dobrze wystygnie zeby moc dlubac palcami.
    Nie udzielam porad na gg!
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  13. Użytkownik Paluch otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    terrorsiejem (19-05-08)

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •