PDA

Zobacz pełną wersję : pytanie od początkującego



wojtas1982
07-07-07, 21:13
hej!!!
Piszę z pytaniem,ale od początku. Od 6 tyg. biegam na siłkę. Pierwszy m-c bez żadnych odżywek żeby przyzwyczaić trochę organizm do wysiłku (mam pracę siedzacą więc sami rozumiecie). Właściciel mojej siłowni polecił mi do stosowania:

a) olimp carbo w proszku, mam stosować po 5 łyżek stołowych w wodzie codziennie rano i tak samo wieczorem oraz przed i po treningu tj. poniedziałek, środa, piątek i raz po południu w dni nietreningowe.

b) olimp creatine 1250 w tabletach, biorę 3 tabl. przed i 3 po treningu oraz 6 na jeden strzał w dni nietreningowe.

Proszę o podpowiedź czy takie dawki zapewniają przy treningu 3xtydzień po ok. 90 min w miarę szybkie efekty. Aha na chwilę obecną mam 187cm wzrosru i niespełna 80 kg wagi. Dlatego chcę nabrać trochę masy na początek.

pozdr. wojtas

Wilku33
07-07-07, 21:36
zamiast tego carbo to może jakis gainer.... a diete masz??

Punisher
07-07-07, 21:40
Nie wiem po co Ci polecił tyle wpiepszać carbo, pewnie chciał Ci uzupełnić węgle, ale lepiej jak byś kupił sobie ^^ gainera, bo w carbo węglowodany są dobre w DT prze,d w trakcie i po treningu, bo się szybko wchłaniają i dają sporo energii.
Skoro Ci polecił węgle to pewnie normalka, że potrzebujesz masy, kup 4,5kg gainera w celu uzupełnienia diety, do tego kreatynka.

Młody
07-07-07, 21:54
zadna kreatyna po co mu kreatyna jak ćwiczy tak krótko ? Kup sobie aminokwasy albo jakieś białko i dieta ! pij białko 3 razy dziennie lub gainera i styka jak chcesz przytyć to nie faszeruj się odżywkami tylko odpowiednia dieta

Punisher
07-07-07, 22:48
Sorka pomyliło mi się myślałem, że 6m-cy... więc kreatyna nie dla Ciebie.

wojtas1982
07-07-07, 23:14
Co do diety to żadnej sprecyzowanej nie otrzymałem, wiem tylko czego jak najwięcej spożywać żeby sobie pomóc i płyny najlepiej woda bez ograniczeń.

wojtas1982
07-07-07, 23:16
czyli wniosek że póki co najlepiej poprzestać na markowym gainerze i odstawić kreatynkę na później

HuGsoN
08-07-07, 01:11
Ziomuś pamiętaj, że dieta to podstawa. Możesz sobie jeść niewiadomo ile tego carbo i kreatyny i bez diety nie będzie szybkich efektów i stracisz zapał do siłownil. Kiedyś się wziołem za odchudzanie bez diety, ale naprawde sporo ćwiczyłem i efekt 2 kg w 2 miesiące. Teraz posłuchałem kolegów z forum i 6 kg mi poleciało w 2 tyg, wraz z odpowiednimi ćwiczeniami i suplementami.
No więć życzę powodzenia i zapału jak na początek :) Pozdro

wojtas1982
08-07-07, 01:56
oki, dziekówa za wskazówki
wojtas

Młody
08-07-07, 11:12
powiem Ci że ja też nie mam odpowiedniej diety trzeba mniej więcej wiedzieć samemu co jest potrzebne Twojemu organizmowi w danym momencie i jeszcze mieć na to ochote nie ide wytyczoną dietą bo dla mnie to bez sęsu ale to tylko moje osobiste zdanie i nie musicie się z nim zgadzać

wojtas1982
08-07-07, 12:09
przyznam ci że mam bardzo podobne zdanie, np. zawsze lubiłem makarony i jem ich sporo ale nie przepadałem za kaszami i nie bardzo jestem w stanie na "siłę" umieszczać je w jadłospisie:). Jem to co lubię i jak najwięcej;)
pozdr.

wojtas1982
08-07-07, 16:55
jakiego gainera byś mi polecił??? moze być droższa mikstura:) ale żeby coś dało.

haki
08-07-07, 17:00
ja polecam mass xxl gainera najlepiej koło 5 kg;)

vlk
08-07-07, 21:29
czyli wniosek że póki co najlepiej poprzestać na markowym gainerze i odstawić kreatynkę na później


Dokładnie. Dieta + gainerek wedlug potrzeb. Pij duzo wody, wysypiaj sie i bedzie ok.
Warto moze pomyslec o jakis witaminkach.

Wilku33
09-07-07, 06:56
jak masz duzo kasy to odżywy z universala...