PDA

Zobacz pełną wersję : wyczerpałem możliwości organizmu?



Dawid3635
05-10-09, 18:48
Panowie zaczynam tracić motywacje. Nie jestem w stanie przytyć ani kilograma. Siła powoli idzie do przodu, a masa praktycznie stoi w miejscu.
Opisze trzy ostatnie miesiące po których przytyłem jakieś 1,5 kg. Ale to może być chociażby różnica wody w organizmie, a nie żadna masa.

Dieta
Dieta:
6.30 - ok 130g płatków owsianych i 300ml mleka + 3 jajka
9.40 - 150g pieczywa pełnoziarnistego + 200g twarożku
12.30 - 150g pieczywa pełnoziarnistego + 200ml jogurtu
16.00 - saszetka ryżu + 120g piersi + warzywa
19.30 - 100g pieczywa + 150g ryby
22.30 - 250g twarogu + 200ml mleka + 10g słonecznika
Do tego 5 kg gainera na miesiąc

Treningi

I Push/Pull :
WTOREK I PIĄTEK
Klata, barki, triceps, przedramię.
- wyciskanie sztangi poziomo 3x
- wyciskanie hantli na skosie 2x
- wyciskanie z przodu 4x
- wyciskanie francuskie 3x
- uginanie nadgarstków z sztangą nachwytem 2x

ŚRODA I SOBOTA
Uda, łydki, plecy, biceps
- przysiady 3x
- wypad wykroczny 2x
- wspięcia stojąc 2x*
- wiosłowanie sztangą 4x
- podciąganie na drążku szerokim nachwytem 2x
- dzień dobry 2x *
- uginanie przedramion sztangielkami 3x
- wznosy barków "szrugsy" 2x


II GVT
Wtorek, Piątek, Niedziela

I Dzień Klatka+Plecy
Wyciskanie sztangielek skos dolny10x10
MC 10x10

II Dzień Nogi
Przysiad 10x10
Wspięcia ze sztangielkami 5x20

III Dzień Barki+Ramiona
Uginanie przedramion 10x10
Wyciskanie francuskie 10x10
Unoszenie hantli stojąc 10x10

Panowie, jak mam dojść do 90kg wagi?
Proszę o rady tylko zaawansowanych !

Sargon
05-10-09, 19:02
Jak długo ćwiczysz tym treningiem? Organizm po trzech miechach się przyzwyczaja.
Pomiędzy którymi posiłkami trening?

slim shady
05-10-09, 19:22
mniej kazeiny rano a więcej innego białka, podbij bilans kcl w diecie, zrób sobie tydzień wolnego od diety i treningu

Dawid3635
05-10-09, 20:27
Podałem przykładowe treningi, żeby pokazać, że nie odwalam żadnego kiczu. Każdy trening wykonuję na 100%.
Jednym cyklem treningowym ćwiczę jakieś 4-6 tygodni. Tydzień przerwy między cyklami.
Z dietą mam problem. Czasami się zdarza, że nie jestem już w stanie zjeść ani grama jedzenia więcej i np. zamiast 4 jaj jem 3.

Pomiędzy którymi posiłkami trening?
pomiędzy dwoma ostatnimi

Przyjaciel, który bawi się już w kulturystykę 5 lat twierdzi, że wyczerpałem możliwości organizmu. Twierdzi, że teraz bez sterydów ani rusz. Albo, że mam może zbyt szybki metabolizm podczas okresu dojrzewania. On np. jak ćwiczył w wieku 18-19 lat miał b. dobrą dietę i nie potrafił przekroczyć granicy 80 kg. Teraz ciężko pracuje fizycznie i waży 90kg, i nie ma regularnej diety!

hans1237
05-10-09, 20:45
Kolega czytam twój profil i powiem ci.......nie badz smieszny ty nawet 40% nie wykorzystałeś,długo sie bedziesz potencjałem cieszył a postoje są zawsze i ma je kazdy.



Co do twojego ziomka kulturysty ze tak go nazwe juz,jest nieodpowiedzialnym debilem,dla niego chłopak z gitarą był by parą a nie siłka bo mało wie chyba,i go nie słuchaj! takich kolegów którzy podsuwają ci sterydy unikaj bo oni chcą zarobic na twojej naiwności.
Trenuj i rośnij w siłe a masa przyjdzie w swoim czasie.



On np. jak ćwiczył w wieku 18-19 lat miał b. dobrą dietę i nie potrafił przekroczyć granicy 80 kg////// to mówi wszystko o twoim kumplu.

slim shady
05-10-09, 20:47
można ćwiczyć całe życie bez koksu i mieć efekty, sam przyznajesz że masz problem w diecie więc tu jest lipa. Co z tego jak walniesz cykl na koksie jak będziesz miał lipną dietę. Spytaj chłopaków w dopingu o znaczenie diety. Naucz się jeść dużo. Możesz dodac trochę aerobów żeby podkręcić metabolizm ( oczywiście uwzględnij to w diecie)

Dawid3635
05-10-09, 21:07
takich kolegów którzy podsuwają ci sterydy unikaj bo oni chcą zarobic na twojej naiwności.
Może nie napisłem do końca. Ani on ani ja nie bierzemy sterydów. Ja nie mam nawet zamiaru. W wieku dojrzewania brać sterydy to by była głupota.


można ćwiczyć całe życie bez koksu i mieć efekty, sam przyznajesz że masz problem w diecie więc tu jest lipa. Co z tego jak walniesz cykl na koksie jak będziesz miał lipną dietę. Spytaj chłopaków w dopingu o znaczenie diety. Naucz się jeść dużo. Możesz dodac trochę aerobów żeby podkręcić metabolizm ( oczywiście uwzględnij to w diecie)
Nie zapominaj, że jak nie mogłem zjeść tego np jajka to uzupełniałem diete gainerem. Diete uważam za dobrą. Poza tym wątpię, że wy nie macie takich problemów, jak np. stoicie w korku i posiłek wam się spóźni 30min-1h,albo źle się czujecie i nie jesteście w stanie dokończyć posiłku.
Jedynym efektem diety, którą zauważyłem to to, że częściej oddawałem stolca i to gigantycznych rozmiarów :evil:

Sargon
05-10-09, 22:46
Jak mówił slim shady tydzień przerwy. Trzymaj dietę na podst poziomie kaloryczności. Potem rusz z kopyta z nowym planem treningowym

KowalX
05-10-09, 23:45
siła rośnie więc nie jest źle masa też w końcu pójdzie ...

w tym sporcie najgorsze są wyścigi ,easy man,relax
dieta zrobi resztę ,jak skomponujesz dobrze posiłek to więcej z niego przyswoisz aminokwasów ,zresztą wszelkich składników odżywczych ,nie wystarczy ładować ile wlezie chyba ,że chcesz wyglądać jak balon, a dieta razi w oczy :smile:

Gwizdek
06-10-09, 14:20
haha gigantyczny stolec.. Sterydy uszkadzaja wacka i sadze ze powinen je brac ktos kto na serio mysli o tym sporcie ;) kto chce oddac zycie pieknej wielkiej sylwetce.. no i budzic strach nie zaprzeczajmy heh.. Pozdro i zycze powodzenia w dalszej pracy!

Budrys
06-10-09, 16:13
Dawid3635 jaki jest Twój stażna siłowni, bo jeśli trenujesz już dłużej niż 2, 3 lata to byćmoże po prostu dopadła Cię stagnacja w rozwoju mięśni-najlepiej o przezwyciężaniu jej mówi chyba Adam Adamski, czołowy polski kulturysta z 18-letnim stażem (...)
Ale skoro mówisz coś o dojrzewaniu, to chyba nie trenujesz dłużej niż 3 lata, co? w takim razie coś z dietą jest nie tak, pamiętaj że organizmowi jest tak naprawdę potrzebne tyle żarcia ile przyswoi, a skoro ty nie możesz dokończyć posiłków to i napewno Twój układ trawienny im nie da rady.
Moja rada jest taka jak i jedna z zasad kulturystyki: nie naśladuj wiernie planów np. z diety innych kulturystów, to co na nich działa nie musi działać na Ciebie, wymyśl optymalną dietę dla SIEBIE, taką której podołaż, myślę że zgodzą się ze mną inni jeśli powiem że należy układać treningi i dietę tak aby przynosiły nam zadowolenie i radość, BO BEZ TEGO DŁUGO W TYM SPORCIE NIE ZABAWISZ...

P.S. a sterydy pomogą ci tylko doraźnie, na chwilę, potem będzie tylko gorzej, kumpel źle radzi.

Dawid3635
06-10-09, 17:21
Mój staż to 26 miesięcy.
Nie wiem jak bym mógłbym zwiększyć bilans kaloryczny. Musiał bym chyba wrzucić dużo tłuszczy. Mam taki organizm, że nie przyswaja mi fatu pod skórę, więc może to jest rozwiązanie? Ale to co, musiałbym chyba z 5 pączków wrzucić do diety, a to trochę śmieszne:lol:

KowalX
06-10-09, 17:56
raczej węglowodany

Budrys
06-10-09, 20:46
no tak, bo nawet jeśli nie masz problemu z otłuszczeniem ciała, to tłuszcz może być u Ciebie źle tolerowany (problemy żołądkowe)
jest jeszcze jedna sprawa: tłuszcze opóźniają wchłanianie do organizmu białek i węgli, ogólnie jest to rzeczą pozytywną ale wyłącznie w porze przedtreningowej.

KowalX
06-10-09, 21:40
no tak, bo nawet jeśli nie masz problemu z otłuszczeniem ciała, to tłuszcz może być u Ciebie źle tolerowany (problemy żołądkowe)

? ale tłuszcze są niezbędne by prawidłowo funkcjonować


jest jeszcze jedna sprawa: tłuszcze opóźniają wchłanianie do organizmu białek i węgli, ogólnie jest to rzeczą pozytywną ale wyłącznie w porze przedtreningowej.

,a ja bym powiedział ,że pozytywne jest to o każdej porze oprócz pory po treningu :)

Budrys
06-10-09, 21:52
1.tak tłuszcze są niezbędne, ale Dawid3635 nie ma zamiaru spożywać ich minimalnych ilości, lecz jak sam mówi zwiększyć ich spożycie, a więcej tłuszczu w diecie niż norma to zawsze ryzyko problemów trawiennych (nigdy nie przesadziłeś z hamburgerami:)

slim shady
06-10-09, 22:19
Kowal miał raczej na myśli zdrowe tłuszcze i to w odpowiednich ilościach

Dawid3635
08-10-09, 17:18
czyli waszym zdaniem muszę po prostu podbić bilans kaloryczny? A co jeśli do tej diety wrzuciłbym 100ml oleju z oliwek do diety.(ok 2 000kcal jeśli pamiętam) Podzieliłbym te 100 ml na 6 posiłków?
slim shady pisałeś coś o białkach. O co dokładnie chodziło bo nie zaczaiłem?

Dawid3635
12-10-09, 22:20
a może jakieś witaminy są potrzebne?