PDA

Zobacz pełną wersję : Dieta do poprawki.



ogarnijmnie
09-12-08, 23:04
Na początku oczywiście witam wszystkich czytających.
Wiek: 16lat
Wzrost:185cm
Waga:98kg
Cel:Redukcja
Dotychczasowy staż: długa przerwa (kontuzja) a przed tym siłownia 4 i pół miesiąca.

A więc tak, podstawowym moim problemem jest waga. Z nadwagą mam do czynienia od 10 roku życia, lecz zmagać zacząłem się z nią dopiero w tym roku, wtedy jeszcze jako 15-latek. Przeszkodą, aby wznowić treningi, które ostatnio były we wrześniu jest moja kontuzja. Otóż mam złamany w biodrze nijaki guz kulszowy w odłamach 2,5cm. W domu siedzę dokładnie od 20 września. Dotychczas moim podstawowym napojem była Coca-Cola, której potrafiłem w ciągu dnia wypić nawet powyżej dwóch litrów. Wiem, że to źle, ale do tej pory miałem dosyć głupie twierdzenie "To tylko napój, z napoju się nie tyje.", a jak wiadomo Coca-Cola posiada ogromne ilości węglowodanów i innych nie sprzyjających zdrowiu substancji. Postanowiłem to zmienić. Od tygodnia piję tylko wodę nie gazowaną bez żadnych soków smakowych itp.
Pytanie jest takie. Czy zdziałam coś dietą, jeżeli w domu muszę spędzić kolejne 10 tygodni w zależności od lekarza, do którego idę nie długo na wizytę kontrolną? Jeżeli tak to przy leżeniu ile mam spożywać Kcal, jak często posiłki mają być spożywane? Proszę o MĄDRE odpowiedzi. Jeszcze raz do zrozumienia- kontuzja spodowała, że nie mogę być aktywny fizycznie. Pozdrawiam.