PDA

Zobacz pełną wersję : klatka: raz czy dwa razy w tygodniu??



jasiu1910
16-11-08, 00:06
j.w. chodzi mi o rozbudowanie klatki. jak lepiej cwiczyc, ile razy w tygodniu. raz a porzadnie (4 cwiczenie po 4 serie) czy dwa razy (pon 3 cwiczenie po 3 serie, piatek 3 cwiczenie po 3 serie)?? jakie sa wasze opinie

noiser
16-11-08, 00:58
Uh. Przez rozbudowanie klatki zrozumialem ze chodzi o trening na mase. Więc ja bym wybral opcję raz w tygodzniu.

pozdrawiam

Geryon
16-11-08, 08:10
ja zdecydowanie bym wybrał 2 razy w tygodni , jeżli priorytetem jest u Ciebie klatka i jest to trening masowy to powiedzmy poniedziałek dajesz ostry trening a w piątek delikatny. Stosowałbym też faze wstępnego zmęczenia mięsni jeżeli masz opory z klatkątak jak ja:)

Koleś o nazwisku BORYSIUK (mówi Wam to coś) :) dał mi takie rady i ich sie trzymam idzie na prawde dobrze.

grzela
16-11-08, 09:52
Nikt Ci dokładnie nie odpowie ile razy w tygodniu ćwiczyć klate. Jednym wystarczy trening 1 w tygodniu(większa objętośc treningu) inni zaś preferuja więcej niz jeden raz( mniejsza objętośc, wieksza intensywność np w systemie push&pull,góra dół czy w FBW).

Wszystko zalezy od osobistych predyzpozycji i oczywiście id stażu.

Początkującym zazwyczaj zaleca się trening danej grupy mięśniowej 1 w tygodniu-tradycyjny split ,lub np przy FBW- 3 razy w tygodniu( oczywiście na danej sesji treningowej wykonujesz mniejszą liczbę serii)

Nie wiem jaki masz staż-jesli czujesz sie na siłach to pokombinuj,zarówno z systemami treningowymi jak i z metodą wykonywania poszczególnych sesji-zastosuj serie łaczone, superserie, drop sety, wstępne zmęczenie itd.

jasiu1910
16-11-08, 09:58
a wstepne zmeczenie to cóż to takiego??

grzela
16-11-08, 10:04
Chodzi o to że przed ćwiczeniem tzw głównym wykonujesz ćwiczenie izolowane -robisz to w serii łączonej(jedno ćwiczenie po drugim)

Np
trening klaty

-wyciskanie płasko(seria rozgrzewkowa ok 50-60% cięzaru max),8-10 pow
-minuta przerwy
-wyciskanie płasko(seria rozgrzewkowa ok 60-70% cięzaru max) 8-10 pow
-minuta przerwy
-rozpiętki 8-12 pow łączone z wyciskaniem płasko 4-6 pow(łączone czyli bez przerwy-robisz jedno ćwiczenie po drugim)

P.S poczytaj o Heavy duty